Εγκαταστάσεις

Το Δημοτικό Σχολείο Κηρίνθου αποτελεί ένα πρότυπο σε υποδομές και εγκαταστάσεις σχολείο.

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ

• 6 αίθουσες διδασκαλίας
  • Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών
  • Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων
  • Τραπεζαρία για τους μαθητές του Ολοήμερου Σχολείου

Αξίζει να σημειωθεί, ότι οι Τάξεις Α,Ε, και ΣΤ' διαθέτουν τελευταίας τεχνολογίας διαδραστικούς πίνακες γεγονός που ενισχύει την εκπαιδευτική διαδικασία στο πλαίσιο της σημερινής ''ηλεκτρονικής'' κοινωνίας.

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ

Ο αύλειος χώρος ο οποίος είναι κατάλληλα διαμορφωμένος ώστε να διασφαλίζει μέγιστη ασφάλεια στους μαθητές διαθέτει:

• μεγάλους χώρους για τους μαθητές μέρος των οποίων είναι δεντροφυτευμένοι δημιουργώντας μια ευχάριστη εικόνα σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και επισκέπτες.
  • γήπεδο μπάσκετ
  • γήπεδο ποδοσφαίρου
sxoleio

Άποψη του εξωτερικού χώρου του Δημοτικού Σχολείου Κηρίνθου

Σύντομα θα είναι έτοιμη για να χρησιμοποιηθεί και η νέα μας πλήρως εξοπλισμένη αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, ένα πραγματικό κόσμημα για το σχολείο μας αλλά και για την περιοχή μας.

nea aithousa

Η νέα μας αίθουσα πολλαπλών χρήσεων